Kolonie letnie 2014 23/03/15

Obok samodzielnie zorganizowanego letniego wyjazdu dla dzieci, Fundacja Kubuś dofinansowała również w 2014 roku kolonie z programem edukacyjno-kulturalno-oświatowym dla 50 dzieci i młodzieży z rodzin, w których tego rodzaju aktywny wypoczynek jest nieosiągalny.

Fundacja Kubuś dofinansowała kolonie z programem edukacyjno-kulturalno-oświatowym dla 50 dzieci i młodzieży z rodzin, w których tego rodzaju aktywny wypoczynek jest nieosiągalny

Był to bogaty w różnorakie atrakcje niezapomniany wyjazd w nasze piękne góry w rejonie Beskidu Żywieckiego. W ramach aktywnego wypoczynku odbywały się oczywiście spacery po okolicy i korzystanie z miejscowych atrakcji, takich jak zwiedzanie bacówki, przejażdżka wozem czy poznanie produkcji oscypków. By jeszcze lepiej wspomóc rozwijanie pasji poznawczych zorganizowane zostały także dalsze wycieczki, obowiązkowo do słynnego Zakopanego oraz do Rabki Zdrój, gdzie dzieci miały dodatkowo możliwość spędzenia niezapomnianych chwil w lokalnym parku rozrywki „Rabkoland”.

Program edukacyjny obejmował zajęcia, kładące zasadniczy nacisk na poprawę bezpieczeństwa na drodze oraz bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie domowym i rolnym. Do dyspozycji były tematyczne filmy i prezentacje, na zakończenie których każdy kolonista został wyposażony w odblaski.

Oczywiście, jak na każdym takim wyjeździe, nie mogło obyć się bez ogniska, dyskoteki, konkursów z nagrodami, czy wielu innych wydarzeń na najwyższym poziomie, jak: chrzest kolonijny, sportowe rozgrywki na boiskach, finałowa edycja „Mam talent” oraz „Familiady” i wiele, wiele innych.

To kolejny tak miły projekt, w którym mogliśmy uczestniczyć. Na pewno jeszcze nie ostatni!