Wycieczka dla dzieci niepełnosprawnych 2013 02/10/13

Jeszcze w poprzednim roku szkolnym grupa dzieci niepełnosprawnych z jednej z Klas Wspomagania Rozwoju wybrała się w czerwcu na 5-dniowy wyjazd relaksacyjny do Szkoły Leśnej. Fundacja Pomocy Chorym i Dzieciom „Kubuś” wspomogła tę wyjątkową wyprawę dziewięciorga dzieci i ich pięciu opiekunów.

Grupa niepełnosprawnych dzieci wybrała się na 5-dniowy wyjazd relaksacyjny do Szkoły Leśnej

Uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w wielu ciekawych animacjach i formach wypoczynku. Jedną z atrakcji było zwiedzenia Torunia, w tym rejs statkiem po Wiśle, wizyta w piernikowym miasteczku oraz Planetarium, pobyt w domu legend i centrum zabaw dla dzieci, a także przejażdżka zabytkowym tramwajem. Żeby nie było nudno, nie obyło się także bez interaktywnych zajęć, takich jak: „Nie święci garnki lepią” – rzeźbienie w glinie oraz „W poszukiwaniu Kubusia Puchatka” – zabawa w plenerze. Będąc w okolicy udało się także odwiedzić Skansen w Sierpcu, gdzie wielką frajdą okazała się przejażdżka wozem konnym. A oby wyjazd wyszedł wszystkim na zdrowie, cała grupa udała się na zwiedzanie Ciechocinka, by między innymi powdychać zdrowotne powietrze przy tężniach. Wycieczka była pełna wrażeń i niezapomnianych wspomnień dla tych wesołych dzieciaków!