A A A

1,5 procent

Każdy podatnik, raz w roku może przekazać na cele Organizacji Pożytku Publicznego 1,5 procent należnego fiskusowi podatku. Aby wspomóc Fundację „Kubuś”, wystarczy wpisać w odpowiednim dla siebie formularzu PIT, w odpowiedniej rubryce, numer KRS i kwotę 1,5%. Można też skorzystać z naszego bezpłatnego programu, ułatwiającego wypełnianie PITów, który zrobi to za Was. Resztą zajmie się Urząd Skarbowy zatrzymując dla siebie 98,5% i przekazując Fundacji 1,5% już zapłaconego przez Państwa podatku.

Przekazując 1,5 procent nic nie tracisz, Urząd Skarbowy przekazuje Fundacji 1,5% z zapłaconego już podatku, pozostałe 98,5% trafia do budżetu.

Otrzymanie statusu Organizacji Pożytku Publicznego jest dla nas dużym wyróżnieniem, ponieważ nie każda Fundacja może taki status otrzymać. Każda Fundacja starająca się o przyznanie statusu OPP musi wykazać się podjętymi i zrealizowanymi działaniami o charakterze pożytku publicznego.

Co do tej pory zrobiliśmy?

Dlaczego warto przekazać 1,5% właśnie fundacji Kubuś – znajdziecie Państwo w zakładce Jak pomagamy

Dodatkowo można przekazać w ciągu roku darowiznę do wysokości 6 procent dochodu, która może być odliczana w zeznaniu rocznym od podstawy opodatkowania. Podatnik wskazuje je w PIT-O. Dokumentem poświadczającym darowiznę jest dowód wpłaty na rachunek bankowy Fundacji.