A A A

Kolonie letnie 2012 29/08/12

Obok półkolonii w tym roku udało się także zorganizować kolonie letnie dla dzieci z ubogich rodzin. Był to jeden turnus w górach dla 40 uczestników. Zostali podzieleni na III grupy, z których dwie przybrały nazwy „Turbo groszki” oraz „Czarne niedźwiedzie”. Kolonie odbyły się w terminie 15-28.07.2012r. w okolicach Zakopanego.

Dzieci i młodzież mogły w pełni korzystać z uroków i klimatu panującego w górach. Zwiedzali okolice i szlaki turystyczne, dotarli między innymi do tak znanych miejsc jak Zakopane, skocznia narciarska, Gubałówka oraz Dolina Chochołowska. Na co dzień korzystali z atrakcji ośrodka – mieli do dyspozycji świetlicę z dostępem do multimediów, boiska, sprzęt sportowy oraz materiały plastyczne.

Łącząc program turystyczno-wypoczynkowy z profilaktyczno-zdrowotnym, udało się przekazać materiały i informacje dotyczące Praw Dziecka, bezpieczeństwa na wsi i gospodarstwie rolnym oraz związane z poruszaniem się po drogach. Dzieci i młodzież miały możliwość rozwijać umiejętności współpracy i współdziałania w zespole, nawiązać wiele nowych kontaktów. Dzięki pracy wychowawców i kierownika kolonii, wzmocniono w kolonistach poczucie własnej wartości oraz cechy charakteru takie jak wytrwałość, życzliwość, tolerancja i uczciwość.

Cieszymy się niezmiernie, że staliśmy się częścią życia dla tych dzieci i że dzięki temu wyjazdowi mogły oderwać się codzienności i poczuć smak wakacji.

Teraz dzielimy się z Wami wrażeniami z tego wypoczynku!