A A A

Kolonie letnie Sarbinowo 2014 02/03/15

Organizacja letniego wypoczynku dla dzieci to jedna z naszych ulubionych akcji. Każdego roku staramy się uczynić wakacje niezapomnianymi choć dla niewielkiej grupy dzieci z rodzin, które nie mogą sobie pozwolić na wysłanie pociech na wyjazdy wakacyjne.

Wesoła gromadka została podzielona na 4 grupy kolonijne, które przybrały nazwy: Truskaweczki, Teobeery, Shells oraz Haribo.

W roku 2014 sami zorganizowaliśmy kolonie nad morzem w uroczym Sarbinowie dla 60 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wesoła gromadka została podzielona na 4 grupy kolonijne, które przybrały nazwy: Truskaweczki, Teobeery, Shells oraz Haribo. Uczestnikom kolonii zapewniono ciekawy i zróżnicowany program rozrywkowo-edukacyjny. Stałym punktem programu były oczywiście piesze wycieczki po okolicy (które objęły między innymi wyprawę do latarni morskiej, osady rybackiej, ogrodów tematycznych, mini zoo czy na mierzeję oddzielającą Bałtyk od jeziora Jamno) oraz plażowanie nad naszym cudownym morzem pod czujnym okiem ratownika (tym bardziej że również pogoda dopisała i słońca nie brakowało). Nie zabrakło także dalszych eskapad do: Mielna, Zieleniewa, Kołobrzegu czy Darłowa. Dzieci i młodzież obok obowiązkowych zajęć edukacyjno-szkoleniowych, dotyczących bezpieczeństwa tak w domu, jak i na drodze, higieny oraz związanych z udzielaniem pierwszej pomocy, uczestniczyli także w niezwykle ciekawych i pobudzających wyobraźnię zajęciach rozrywkowych. Nie zabrakło tradycyjnie konkursów z nagrodami, choćby na najładniejsze logo grupy czy najbardziej okazały zamek z piasku, dyskotek, karaoke, rozgrywek sportowych, kalamburów i wiele temu podobnych. Jak to na koloniach bywa, nie mogło także zabraknąć chrztu kolonijnego na plaży, kolonijnych ślubów, wyborów miss oraz mistera kolonii oraz ogniska. Dodatkowymi atrakcjami wieczoru były kino plenerowe, pokazy żonglerskie oraz iluzjonisty.

Każdy uczestnik kolonii został dodatkowo wyposażony w odblaski, zwiększające widoczność na drodze, oraz kieszonkowe karty SOS, które mają na co dzień przypominać jak właściwie postąpić w ratujących życie sytuacjach.

Dziękujemy naszym darczyńcom i sponsorom, w tym Mazowieckiemu Kuratorium Oświaty, za wsparcie i zaufanie jakim nas obdarzyły, wyciągając pomocną dłoń przy realizacji tego zacnego programu. Jesteśmy przekonani, że dzięki takim akcjom uśmiech na twarzach dzieci zagości jeszcze nie jeden raz!

Oczywiście zachęcamy do obejrzenia kilku fotopamiątek!