A A A

PIT 38 przez Internet

Od kilku lat wysyłka formularzy podatkowych PIT 38 możliwa jest nie tylko tradycyjnymi metodami lecz również przez Internet. Tradycyjne druki na papierze z odręcznymi podpisami pomału odchodzą w niepamięć, coraz więcej osób decyduje się na rozliczenie PITu elektronicznie. To proste! Nie jest potrzebny podpis elektroniczny, formą autoryzacji jest wpisanie podczas wysyłki dokumentu jednej z kwot z PITu z lat ubiegłych.
Najprościej zacząć pobierając program, który posiada wbudowany moduł e-deklaracji:

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Czy PIT 38 na pewno dotrze do Urzędu Skarbowego?

Nie ma powodów do obaw. Wypełniony formularz można w każdej chwili zapisać i wydrukować. W każdej też chwili można zmienić zdanie i wydrukowany PIT podpisać i złożyć tradycyjnie. Jeśli jednak zdecydujemy się zrobić to elektronicznie, program łącząc się z systemem e-deklaracji Ministerstwa Finansów pobierze potwierdzenie na druku UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru). Druk ten możemy zapisać na dysku swojego komputera, możemy go wydrukować i mieć dowód na to że nasz PIT został złożony w terminie.

PIT 38 przez e-deklaracje

Dlaczego warto skorzystać z zamieszczonego programu do wysyłki PITu przez Internet? Urzędowy system e-deklaracji jest jedynie narzędziem do wysyłki dokumentów, w żaden sposób nie pomaga ich wypełnić. Korzystając z zamieszczonego programu otrzymujemy pomoc w wypełnieniu PITu i dopiero gdy nasze zeznanie roczne jest gotowe, program łączy się z systemem e-deklaracji aby wysłać nasz PIT. To proste i najwygodniejsze rozwiązanie. Wypełnij PIT i następnie zdecyduj czy wysłać go przez Internet czy złożyć tradycyjnie.

Wypełniając PIT 38 przez Internet pamiętaj o Fundacji Kubuś. 1,5 procent Twojego podatku, który przekazywany jest do budżetu może być przeznaczony na pomoc naszym podopiecznym.