A A A

Wspieramy wyjazd na Zieloną Szkołę 10/01/15

Po raz kolejny w ramach programu „Wyrównywanie szans” wspomogliśmy finansowo tygodniową wycieczkę dla dzieci niepełnosprawnych z Klas Wspomagania Rozwoju. W tym roku był to wyjazd do stolicy Wielkopolski, czyli Poznania. Wzięło w nim udział dziewięcioro dzieci oraz pięciu opiekunów.

Organizatorzy po raz kolejny wykazali się wielkim zaangażowaniem i kreatywnością przy wyszukiwaniu atrakcji dla swoich podopiecznych. Piesze wędrówki objęły oczywiście samo miasto oraz przylegającą do niego Maltę. Nie lada przygodą okazała się być wizyta w traperskiej osadzie oraz odwiedziny całej wilczej rodziny. Jako że wyjazd miał charakter rekreacyjny, nie zabrakło odwiedzin w wielu miejscach pełnych rozrywki, takich jak: parki zabaw, parku miniatur. W Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym Kultury Tropikalnej dzieci zakosztowały prawdziwej dżungli w centrum miasta, zaś swoich sił spróbowały podczas warsztatów, w czasie których samodzielnie wykonywały cukierki w Manufakturze Zdrowych Cukierków.

Wyprawa z całą pewnością była udana, pełna uśmiechów i dobrej zabawy. Miłe podziękowania od jej uczestników bez dwóch zdań to potwierdzają!