Czym jest wolontariat?

Wolontariat to dobrowolna i bezpłatna praca na rzecz innych. Definicja określa wolontariat jako pracę, która wykracza poza rodzinną czy koleżeńską pomoc. Wolontariat to pomoc potrzebującym zarówno trafiająca indywidualnie do potrzebujących jak i na rzecz większych grup społecznych.

Korzyści z wolontariatu

Wolontariat jest bezpłatny ale nie jest bezinteresowny. Wolontariat na rzecz fundacji to:

• możliwość zrobienia czegoś pożytecznego
  • zdobycie nowych umiejętności i doświadczeń
  • możliwość nawiązania kontaktu z innymi ludźmi
  • nabieranie doświadczenia
  • realizacja szczytnych idei

Wolontariat w wolnej chwili?

Praca wolontariuszy może mieć różny wymiar. Nie oczekujemy pracy na pełen etat, oczekujemy zaangażowania w stopniu na jaki pozwalają Ci twoje możliwości i chęci. Na początek może to być dorywcza pomoc w realizacji celów fundacji.

Nie oczekujemy pracy na pełen etat, wystarczy poświęcić odrobinę wolnego czasu

Każde pozytywne zaangażowanie może pomóc w realizacji szczytnych celów. Czasem wystarczy 15min czy 2 godziny w wolny dzień – ale tylko wtedy jeśli znajdziesz czas. Sam wybierz jak chciałbyś pomóc.

Wolontariat to doskonałe zajęcie dla praktycznie wszystkich grup wiekowych, zarówno dla młodzieży, dla studentów lecz również dla osób dorosłych. Wielu wolontariuszy fundacji to osoby dorosłe, aktywne zawodowo z ugruntowaną pozycją, jednak równie spora grupa to osoby młode angażujące się w wolontariat w wakacje lub w dni wolne od szkoły i studiów.
Jeśli więc masz wolny czas, chciałbyś się sprawdzić w nowych zadaniach, to zapraszamy!

Działania fundacji obejmują teren całego kraju, jeśli więc mieszkasz daleko od naszej siedziby to w niczym nie przeszkadza. Nasze działania zlokalizowane są w wielu miejscach w całej Polsce. W wakacje działamy w wielu zakątkach kraju, jesień i zima to również okres działań na terenie całego kraju. Organizując kolonie dla dzieci niepełnosprawnych oraz dzieci z ubogich wiejskich rodzin, potrzebujemy Twojej pomocy w miejscowościach wypoczynkowych: w górach, nad morzem, nad jeziorami (na Mazurach).

Organizujemy również akcje edukacyjne (np. nauka pierwszej pomocy) docierające do uczestników imprez masowych. Jeśli chciałbyś wspólnie z nami uczestniczyć w takich zadaniach, zobaczyć jak to wygląda „od kuchni”, wyślij nam wiadomość.

Poszukujemy osób zainteresowanych wolontariatem w obrębie całego kraju, dobrze jeśli mieszkasz w jednym z dużych miast, takich jak:

• Warszawa
  • Kraków
  • Łódź
  • Wrocław
  • Poznań
  • Gdańsk (Trójmiasto, Gdynia, Sopot)
  • Szczecin
  • Bydgoszcz
  • Katowice

jednak równie potrzebny możesz być jeśli mieszkasz w mniejszej miejscowości. Wolontariat może być Twoim sposobem na spędzenie wakacji, na rozwijanie pasji, zdobywanie doświadczenia i umiejętności. Połącz przyjemne z pożytecznym.

Chcesz zostać wolontariuszem?

Prosimy o kontakt pod adresem wolontariat@fundacja-kubus.pl . Napisz kiedy dysponujesz wolnym czasem (np. w weekendy, wakacje itp.). Chętnie dowiemy się też co potrafisz, co lubisz robić i jak chciałbyś/chciałabyś pomóc. Wszelkie pomysły są mile widziane.