A A A

Wolontariat Kraków

Czym jest wolontariat?

Wolontariat to dobrowolna i bezpłatna praca na rzecz innych. Definicja określa wolontariat jako pracę, która wykracza poza rodzinną czy koleżeńską pomoc. Wolontariat to pomoc potrzebującym zarówno trafiająca indywidualnie do potrzebujących jak i na rzecz większych grup społecznych.

Korzyści z wolontariatu

Wolontariat jest bezpłatny ale nie jest bezinteresowny. Wolontariat na rzecz fundacji to:

  • możliwość zrobienia czegoś pożytecznego
  • zdobycie nowych umiejętności i doświadczeń
  • możliwość nawiązania kontaktu z innymi ludźmi
  • nabieranie doświadczenia
  • realizacja szczytnych idei

Wolontariat w Krakowie i okolicach

Poszukujemy osób zainteresowanych wolontariatem w Krakowie i okolicach. Chcielibyśmy nawiązać z Tobą kontakt, abyś mógł wspomóc nas w pomocy innym, bezpośrednio w Twojej okolicy. Sam możesz wybrać w jakim obszarze chcesz się zaangażować, skontaktuj się z nami a wspólnie ustalimy jak i gdzie możemy pomagać.

Działania fundacji obejmują teren całego kraju, chcemy jednak nawiązać kontakt z wolontariuszami w Krakowie nawet jeśli nasza współpraca na początek będzie wyłącznie zdalna. Jeśli jesteś z Krakowa i chciałbyś pomóc – zapraszamy.

Wolontariat w wolnej chwili? Jesień-Zima 2014

Praca wolontariuszy może mieć różny wymiar. Nie oczekujemy pracy na pełen etat, oczekujemy zaangażowania w stopniu na jaki pozwalają Ci twoje możliwości i chęci. Na początek może to być dorywcza pomoc w realizacji celów fundacji.

Nie oczekujemy pracy na pełen etat, wystarczy poświęcić odrobinę wolnego czasu

Każde pozytywne zaangażowanie może pomóc w realizacji szczytnych celów. Czasem wystarczy 15min czy 2 godziny w wolny dzień – ale tylko wtedy jeśli znajdziesz czas. Sam wybierz jak chciałbyś pomóc.

Wolontariat to doskonałe zajęcie dla praktycznie wszystkich grup wiekowych, zarówno dla młodzieży, dla studentów lecz również dla osób dorosłych. Wielu wolontariuszy fundacji to osoby dorosłe, aktywne zawodowo z ugruntowaną pozycją, jednak równie spora grupa to osoby młode angażujące się w wolontariat w wakacje lub w dni wolne od szkoły i studiów.
Jeśli więc masz wolny czas, chciałbyś się sprawdzić w nowych zadaniach, to zapraszamy!

Organizujemy również akcje edukacyjne (np. nauka pierwszej pomocy) docierające do uczestników imprez masowych. Jeśli chciałbyś wspólnie z nami uczestniczyć w takich zadaniach, zobaczyć jak to wygląda „od kuchni”, wyślij nam wiadomość.

Wolontariat może być Twoim sposobem na spędzenie wolnego czasu, na rozwijanie pasji, zdobywanie doświadczenia i umiejętności. Połącz przyjemne z pożytecznym.

Chcesz zostać wolontariuszem?

Prosimy o kontakt pod adresem wolontariat@fundacja-kubus.pl . Napisz kiedy dysponujesz wolnym czasem (np. w weekendy, wakacje itp.). Chętnie dowiemy się też co potrafisz, co lubisz robić i jak chciałbyś/chciałabyś pomóc. Wszelkie pomysły są mile widziane.